Где можно научиться летать на самолете, как стать пилотом вертолета - обучение, переучивание пилотов в КЛА НАУ
На главную Карта сайта Контакты Найти :Об академии

сторінками історії України

21 ноября 2007

ДОПОКИ ПАМ’ЯТЬ В СЕРЦІ НЕ ЗГАСАЄ...

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов проклятий ожива
Рік тридцять третій. Голод... Голод...
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах.
Сім мільйонів! Боже мій!
Недолічила Україна.

20.11.2007р. в читальному залі бібліотеки ДЛАУ відбулася науково-теоретична курсантська конференція "Допоки пам'ять в серці не згасає...", присвячена Голодомору 1932 - 1933 років в Україні.

В роботі конференції взяли участь курсанти 47 роти факультету менеджменту та 77 роти факультету ОПР, а також науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Шульга М.В., який виступив з коментарем до виставки плакату "Забуттю не підлягає: хроніка політичних репресій".

Курсанти ознайомилися з двома тематичними виставками літератури. Це — різноманітні монографії, збірки документів, спогади, фотоматеріали, представлені працівниками наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського (Демиденко Г.С., завідуюча читальним залом; Федорова Т.Ю., головний бібліотекарь; Чайковська Т.С., бібліотекарь) та література із фондів НТБ академії, надана директором бібліотеки Н.М. Ковальовою.

На конференції були присутні помічник ректора із зв'язків з громадськістю Кушнір О.А., помічник ректора з виховної роботи Шалагін П.І., заступник декана факультету менеджменту з виховної роботи Щоголєва І.В. та заступник декана факультету ОПР з виховної роботи Яковенко О.В.

Велике враження на учасників конференції справив перегляд документального фільму про страшні події Голодомору в Україні.

З доповідями виступили курсанти І - го курсу: Лукащук В. (774н/г): "Голодомор в Україні — "біла пляма" радянської історії"; Гижко Є. (741н/г): ""Чорна книга України": докази геноциду"; Марчук Ю. (471н/г): "Голод чи голодомор: правові аспекти питання"; Супрунова М. (774н/г). Тема Голодомору в усній народній творчості 30-х років.

Кажуть, що смерть однієї людини — це трагедія, а смерть тисяч або мільйонів — це статистика. Жахлива статистика. Світ мав би розколотися на двоє, сонце перестало б світити, земля перевернулася б від того, що було на ній на початку 1930-х. Але світ не розколовся, і ми зі своїми тривогами, сподіваннями, надіями ходимо по безлічі доріг, що пролягли по цій землі. Серед них — дорога Пам'яті. Пізнавши історію своєї країни, ми через 75 років знову ступаємо на неї. Тож давайте хоч і з великим спізненням, але все-таки згадаємо тих великомучеників нашої історії, які стали жертвами небаченого в історії людства голодомору.

Історії властиво повторюватися. Наше завдання, щоб таких трагедій ніколи більше не було. Коли ми усвідомимо, що було з нами колись, ми зможемо не допустити жахливих повторень у майбутньому, яке будувати нам. Не може бути справедливості та щастя на муках і смерті. І досі ще болить незаживаюча рана мільйонних втрат, ще й досі хворобливо запалюється пам'ять тих, що дивом залишилися в живих після того жахливого року. Україна досі змиває кров безвинних жертв, оплакуючи своїх синів і доньок. Дуже багато горя прийшлося винести нашому народові, який як ніхто інший, заслужив право на велике й безмірне щастя.

Хвилиною мовчання було вшановано па'мять наших співвітчизників, заморених голодом.

Слід відзначити, що курсанти 774 н/г Лукащук В. та Супрунова М. представляли наш навчальний заклад на регіональній студентській конференції "Українська Голгофа: Голодомор 1932 - 1933рр. в Україні", що відбулася на базі Кіровоградського ДПУ ім.
В. Виннченка 27 листопада.

Приємно було почути від зав. кафедри Історії України КДПУ Жидкова О.А. схвальні відгуки про високий рівень підготовки наших курсантів, які нічим не поступалися у володінні матеріалом студентам ІV курсу історичного факультету.

Доцент кафедри соціально-гуманітарних наук Романько І.І.
  © ГЛАУ/КЛА НАУ 2005-2019 г. Все права защищены.vacancies worldwide