Где можно научиться летать на самолете, как стать пилотом вертолета - обучение, переучивание пилотов в КЛА НАУ
На главную Карта сайта Контакты Найти :Об академии

Освіта україни на шляху перетворень

7 октября 2009

З 1994 року в Україні офіційно перша неділя жовтня пригор­тає увагу суспільства до тих, хто працює на освітянській ниві – країна відзначає День працівників освіти. Свято, яке звільняє від буден­ності й допомагає осягнути найголовніше у житті. Кожен згадує свого Вчителя – того, котрий долу­чив до книги, запалив іскорку знань, був стар­шим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами.

Випадково чи ні, але Всесвітній день вчителів, який утверджено ЮНЕСКО і входить в систему всесвітніх та міжнародних днів ООН відзначається 5 жовтня. Тож наш навчальний заклад вирішив «двоєдину» задачу, коли зібрав 2.10.2009 року в святковому залі навчального корпусу свій професорсько-викладацькій склад. Ректор ДЛАУ С.М.Неділько привітав шановне зібрання з двома співпадаючими по змісту святами і виконав приємну місію нагородження найкращих працівників навчального комплексу грошовими винагородами, Почесними грамотами, подяками адміністрації та квітами. На адресу винуватців урочистостей пролунало чимало теплих слів, у тому числі – поетичні та пісенні. На думку багатьох учасників заходу, його організаторам (а це крім керівництва також і профспілковий актив навчального корпусу) вдалося підкреслити значущість викладацької праці і створити справжню атмосферу свята для тих, хто безпосередньо бере участь у формуванні нової генерації авіаційних фахівців.

Але зазвичай на зміну святам надто швидко приходять трудові будні. І вже 5 жовтня ректор ДЛАУ С.М.Неділько разом з керівниками інших вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації взяв участь у нараді Президента України щодо подальших кроків модернізації вищої освіти. З ректорами спілкувались також Віце-прем'єр міністр Іван Васюник, Міністр освіти і науки Іван Вакарчук, президент Спілки ректорів - ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, голови обласних державних адміністрацій та обласних рад.

"Ми все повинні зробити, щоб мати освічену націю. У цьому є особлива місія держави", - сказав Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі. У вступному слові Глава держави наголосив на особливій ролі освітян як "авангарда, за яким йшло все суспільство". У цьому контексті він закликав представників української вищої школи дбати не лише про високі стандарти навчання, а й формувати активну громадянську патріотичну позицію студентства. Віктор Ющенко запропонував вищим навчальним закладам долучитися до національних гуманітарних проектів - вшанування жертв Голодомору, відбудови Батурина, відзначення річниць бою під Крутами тощо. Президент висловив переконання, що освіта має бути безумовним пріоритетом усіх гілок влади. "Я як Президент все робитиму для того, щоб місія освіти з кожним днем зростала", - заявив Віктор Ющенко.

Міністерство освіти і науки України готує програму перехідного періоду для вирішення проблем вищих навчальних закладів у 2012 році у зв'язку з переходом шкіл на 12-річний термін навчання. Про це сказав під час виступу міністр Іван Вакарчук.

"Програма передбачає формування контингенту студентів університетів за рахунок випускників середньої школи попередніх років, які з різних причин не вступили до вищих навчальних закладів. Нагадаю, що у цьогорічному ЗНО їх брало участь близько 120 тисяч. Крім того, поповнення абітурієнтів буде з числа випускників профтехучилищ і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Отже, прогноз абітурієнтів 2012 року, тих, що успішно складуть незалежне оцінювання, передбачає, що вони заповнять державне замовлення, яке буде виконано, а решта абітурієнтів підуть на платне навчання, хоча його обсяги будуть значно менші", - зауважив міністр.

Іван Вакарчук повідомив, що МОНУ розробляє порядок моніторингу впровадження створеної науково-технічної продукції та методику науково-технологічного аудиту університетів; готує пропозиції до проекту Податкового кодексу України щодо запровадження дослідницького кредиту та надання можливості університетам відкривати депозитні рахунки в банківських установах.

На засіданні ректорату ДЛАУ, яке відбулося 6 жовтня, головуючий С.М.Неділько акцентував увагу на деяких питаннях, що також розглядалися під час тієї зустрічі. Це, в першу чергу, значне підвищення якісних вимог до надання вчених звань професора і доцента, зокрема щодо обов'язкової підготовки та видання підручників та посібників українською мовою. Крім того - встановлено більш високі та чіткі вимоги до результатів діяльності вищих навчальних закладів і водночас запроваджено прозорі та зрозумілі процедури акредитації, внесено зміни до відповідного Положення. Міністр освіти і науки України наголосив на тому, що на всі ліцензовані спеціальності вищі навчальні заклади можуть здійснювати прийом на платну форму навчання, незалежно від наявності державного замовлення, але зауважив, що триває удосконалення мережі вищих навчальних закладів. Також взято під особливий контроль і якість оцінювання знань студентів, яка повинна відповідати європейським стандартам та рекомендаціям Болонського простору. Одним із головних пріоритетів діяльності міністерства було визначено забезпечення виконання вимоги Конституції щодо навчання державною мовою та запропоновано створення в кожному ВНЗ кафедри української мови. Глобалізаційні процеси поставили також на порядок денний питання про нову філософію освіти, яка б ґрунтувалася на збереженні національної самоідентичності в оптимальному поєднанні з інтеграцією в європейський освітній простір. І.Вакарчук підкреслив, що сьогодні актуальним питанням є прийняття змін до Закону України "Про вищу освіту" та запропонував аудиторії залучитися до процесу «цивілізованого лобіювання, аби цей закон був прийнятий у найкоротші терміни».

Напередодні освітянських свят захистила докторську дисертацію професор кафедри менеджменту та економіки ДЛАУ КОМАРОВА ОЛЬГА АЛЬБЕРТІВНА (на фото), з чим її вітає весь колектив навчального закладу!

О.Кушнір
  © ГЛАУ/КЛА НАУ 2005-2019 г. Все права защищены.vacancies worldwide