Где можно научиться летать на самолете, как стать пилотом вертолета - обучение, переучивание пилотов в КЛА НАУ
На главную Карта сайта Контакты Найти :Об академии

Сентябрь

14 сентября 2009

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ В.М. ЛИТВИН:
«Я докладу всіх зусиль, щоб ваш заклад, який є єдиним в Україні, що готує пілотів для цивільної авіації, отримав підтримку на державному рівні і щоб його база розвивалася на рівні світових стандартів»

Події, що відбулися в стінах Державної льотної академії України 4 вересня цього року можуть стати знаменною історичною віхою у життєдіяльності нашого навчального закладу. Гостем академії став Голова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин. Цьому відвідуванню передував конструктивний діалог Володимира Михайловича з ректором ДЛАУ С.М.Неділько, який відбувся раніше в стінах Верховної Ради і став початком обговорення сьогодення і перспектив функціонування льотної академії. Але відомо, що одними розмовами проблеми не вирішуються – для початку їх потрібно досконало вивчити. Що і стало метою приїзду В.Литвина на Кіровоградщину. Шановний гість виявив цілеспрямований інтерес до стану і перспектив розвитку авіаційної інфраструктури навчального закладу та розпочав знайомство з академією в льотному тренажерному центрі, в ангарі авіаційно-технічної бази, на летовищі. Під час екскурсії по вищезазначеним об’єктам, Володимир Михайлович ставив численні питання та обговорював з ректором ДЛАУ існуючи проблеми підготовки льотних кадрів та конкретні заходи, які потрібні для їх подолання. Тож на зустріч з особистим складом академії Голова Верховної Ради України прийшов, маючи повну уяву про складнощі життєдіяльності навчального закладу і обговорений з ректором ДЛАУ план можливих дій по їх подоланню.

Курсанти і співпрацівники ДЛАУ, яких було запрошено в БК «Авіатор» отримали змогу прослухати лекцію В.М.Литвина щодо аналізу українського сьогодення, історії, найбільш актуальних проблем і питань. Звісно, не обійшлося без розгляду стану справ в українській авіації загалом і льотної академії зокрема.

Так, свою ромову з колективом Володимир Михайлович розпочав словами: «Шановні колеги! Я сьогодні приїхав на Кіровоградщину, прийшов до Вас на зустріч для того, щоб відчути ще раз для себе, усвідомити і донести це в Київ щодо проблеми такого змісту: місце і роль Вашого навчального закладу в Україні. Тому що це єдиний унікальний навчальний заклад, який має славну історію. Ми з Вами прекрасно розуміємо, що школу, колектив створити доволі не просто – для цього потрібні десятиріччя роботи, а зруйнувати все можливо в одну мить…Зі свого боку хочу відразу сказати – я буду докладати всіх зусиль щоб можливості курсантів навчатися льотної майстерності були на рівні тих стандартів, яки повинні бути тут, у Вашому навчальному закладі».

На жаль, обмежена площа газетної шпальти не дозволяє викласти у повному обсязі виступ В.М.Литвина перед колективом ДЛАУ, адже кожен слухач отримав змогу пізнати для себе багато нового та цікавого, подивитися на деякі факти та події з іншого, під час доволі несподіваного, кута зору. Але пропоную усім, хто бажає отримати повну відеозапис зустрічі, звертатись в центр громадських зв’язків ДЛАУ (ауд.226, УЛО-1).

Відповіді ж Голови Верховної Ради на деякі запитання членів нашого колективу неможливо залишити поза увагою. Перше, що турбує курсантів ДЛАУ – це розвиток авіаційної галузі. Певне, що в першу чергу і пролунало таке питання курсанта: «Чи вважає шановний гість, що наша держава приділяє достатньо уваги розвитку авіації та опікується авіаційними проблемами?»

На думку Володимира Михайловича, жодна найбагатша країна світу не може однаково з успіхом розвівати всі сфери діяльності. «Навіть США не можуть собі цього дозволити. Тож кожній країні, а нам понад усе, треба визначити пріоритети – де ми тримаємо першість, або у всякому разі маємо позиції конкурентноздатності. І на них зосередити увагу. Беззаперечно, до таких позицій України я відношу авіаційну галузь, насамперед - літакобудування. Якщо ми будемо будувати літаки, у нас буде розвиватися ця сфера України. Бо ми належимо до 7 країн світу, в яких є повний цикл: від проектування до будівництва літаків. На жаль, ми це втрачаємо. Харківський авіаційний завод будував 56 літаків в рік… Коли я був у них минулий рік – вони жодного літака не викотили за межи цехів… Тому я переконаний, що у нас повинна бути відповідна програма: державна, приоритетна, з відповідним фінансуванням, яка має включати підготовку потрібних кваліфікованих кадрів... Розвиток авіації – це той важіль, який надасть нам змогу бути конкурентними в світі. А первісна ланка: підготовка людей. Це увага до навчальних закладів авіаційного профілю, і державна програма їх розвитку повинна бути».

Доцент кафедри соціально-гуманітарних наук І.І.Романько звернулась до Володимира Михайловича з проханням сприяти отриманню бібліотекою ДЛАУ підручника з історії України за його авторством, який нещодавно вийшов в світ і був би дуже корисним нашім курсантам для опанування багатьох питань з вітчизняної історії. Під гучні аплодисменти залу Голова Верховної Ради подарував 2 екземпляри своєї наукової праці, яку прокоментував як прагнення догукатися, що викладати Істрію своєї держави ми повинні не жаліючись на важку долю, а демонструючи історичну породу: історія України складна, драматична, але водночас така, що заслуговує на гордість.

Безсумнівним «хітом» українських ЗМІ стало питання курсанта Максима Яцко: «Чи потрібні в загалі Україні свої пілоти?». Володимир Михайлович запросив емоційного юнака піднятися до нього на сцену, де подарував свій наручний годинник і запевнив його та усіх, присутніх в залі, що свої пілоти країні безперечно потрібні. І додав: «Однією з характерних рис розвинутої держави є така обставина: наявність свого повітряного флоту та своїх пілотів… Ми обговорювали з Вашім ректором шляхи як держава має допомогти Вашій академії. .. Я маю певну причетність до того, щоб розпочати рух із тупикової ситуації, яка склалася: курсант, відмінно пройшовши теорію не може отримати повноцінний практичний нальот.»

На закінчення зустрічі ректор ДЛАУ С.М.Неділько подякував Володимиру Михайловичу за візит, за ту увагу, яку було приділено проблемам функціонування академії, побажав високому гостю всіляких гараздів, а також передав письмове звернення трудового колективу з проханням допомогти вирішенню актуальних проблем фінансування та оновлення матеріально-технічної бази навчального закладу. Крім того Сергій Миколайович запропонував керівнику вищого законотворчого органу країни очолити Наглядову раду Державної льотної академії України, яка зараз створюються у відповідності до Закону України «Про вищу освіту», та подарував сувенірний літак на згадку про зустріч з колективом ДЛАУ. Володимир Михайлович висловив свою готовність допомогти академії у терміновому вирішенні означених ректором проблем, а також долучитися до подальшого розвою навчального закладу.

Крім того Голова Верховної Ради звернувся до курсантів ДЛАУ зі словами: «Шановні колеги! З висоти прожитого та пережитого я закликаю всіх вас і кожного для себе особисто вибудувати найвищу життєву планку. Жити на виріст. Повірте, те, що ви нафантазуєте втілиться в життя за однієї умови: якщо будете прагнути – ви досягнете. Я це кажу вам з власного досвіду. Ви всі талановиті. У вас є колосальні можливості. Так, сьогодні важко. Але наявні можливості, які не спів ставні з тими, що були у нас. Ви можете реалізувати себе як особистість… Жити. Бути. Перемагати. Вверх та нагору. І з прекрасними результатами. Бо життя настільки швидко плине. Час летить і потім переписати життя по-новому не вдасться. Кожен з нас це розуміє лише з віком, коли вже неможна нічого назад повернути. Хоча якби не було молодисті, не було б і відповідних помилок. Тому я вам бажаю досягти своєї мети. Тримати міцно в руках свою зірку. Ви можете. Ви повинні. Я переконаний, що кожен з вас це зробить. Дякую вам за зустріч!»

О.Кушнір
  © ГЛАУ/КЛА НАУ 2005-2018 г. Все права защищены.vacancies worldwide